İstanbul Arel Üniversitesi | Sergi Teması

Sergi Teması

Bu yıl ilkini gerçekleştireceğimiz I. Uluslararası İletişim, Teknoloji, Sanat ve Tasarım Kongresi (I st International, Communication, Technology, Art and Design Congress- ICTADC 2024) “Yapay Zekâ ve Kültür Üretimi” temalı İstanbul Arel Üniversitesi İletişim Fakültesi ev sahipliğinde 29 – 30 Mayıs 2024 tarihleri arasında çevrimiçi (online) olarak düzenlenecektir.

 

Eş zamanlı olarak çevrimiçi (online) olarak düzenleyeceğimiz sergimiz ise “Çağlar Boyunca Sanattemasıyla planlanmıştır. Sergi kapsamında görsel alanlarda üretim yapan tasarımcılar, sanatçı ve küratörlerin çalışmaları (fotoğraf, grafik, illüstrasyon, kısa film, deneysel, animasyon, moda tasarım vb.) kabul edilecektir.

 

Türkçe ve İngilizce oturumlara ev sahipliği yapacak bu kongrede, multidisipliner bir bakış açısıyla iletişim, tasarım ve sanat alanlarındaki yeni kavramları tartışmak ve bu alanlarda çalışma sürdüren akademisyenleri bir araya getirmek amaçlanmıştır. Kongre tüm alanlardan araştırmacı, akademisyenler ile sanatçı, küratör, tasarımcı ve lisansüstü öğrencilerin başvurularına açıktır. Akademi ve sektörün önemli isimlerinin konuk olarak katılacağı kongrede ayrıca tartışma ortamları oluşturulması hedeflenmektedir.

 

* Sergiye katılım ücretsizdir.

* Kabul edilen eserler çevrimiçi olarak yayınlanacaktır.

* Kabul edilen eserler sergi bitimini takiben elektronik sergi kataloğunda yer alacaktır.

* Sergimiz “doçentlik ve akademik teşvik” kriterlerini karşılamaktadır.

* Kabul edilen eserlerin sahiplerine mail yoluyla dijital sertifika iletilecektir.

 

Detaylı bilgiye ictadc.arel.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

ICTADC 2024’te görüşmek dileğiyle.

 

Saygılarımızla,

 

Kongre Organizasyon Komitesi.

 

E-Posta: ictadc2024@arel.edu.tr